-2 C
Скопје

Tag : тамара котевска

Вести Ви Препорачуваме Култура

ВИДЕО | Интервју со Тамара Котевска, дел од режисерскиот тандем на „Медена земја“: Имавме напорна турнеја низ САД како некој рок бенд

Слободен печат
Целата кампања за Оскар е една авантура која што можеби еднаш во живото се случува, но исто така е многу напорна. Бара многу внимание, притисок...
Магазин

Реакцијата на режисерскиот пар на „Медена земја“ по објавувањето на номинациите (ВИДЕО)

Слободен печат
Вчера беа објавени номинациите за наградата Оскар, а македонскиот документарец „Медена земја“ е номиниран во две категории. Режисерскиот пар Љубомир Стефанов и Тамара Котевска деновиве...