ВИДЕО I Инциденти во Тетово: Навивачите на Шкендија влегоа на стадионот

Навивачите на Шкендија предизвикаа инцидент на последниот натпревар од сезонава откако насила влегоа на Градскиот стадион во Тетово поради што натпреварот со Шкупи беше во прекин повеќе од 20-тина минути.

Иако е забрането присуство на навивачи на спортските настани поради пандемијата на коронавирусот, навивачите на Шкендија сепак влегоа на стадионот во Тетово по што гостинските фудбалери се повлекоа на трибините додека играчите на тетовските „црвено-црните“ ги молеа навивачите да си заминат за да моќе натпреварот да се доигра.

Видео на денот