20.8 C
Скопје

ВИДЕО+ФОТО | Се вакцинираше Јелена Карлеуша: За која вакцина се одлучи пејачката?

Пејачката Јелена Карлеуша се вакцинираше, денес, околу 9 часот во белградскиот трговски центар „Ушќе“. Таа пристигна на местото за вакцинација непосредно пред закажаниот термин и ја прими вакцината „Фајзер“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Srb VIP (@srbija.v.i.p)

Пред вакцинацијата, Карлеуша помина низ стандардна процедура на дезинфекција на рацете, мерење на температурата и разговор со лекар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karlyydiivaa)


Таа рече дека вакцинацијата е одраз на јавната одговорност и почитта кон здравствените работници.

Инаку, вчера на својот инстаграм – профил пејачката објави дека денес ќе се вакцинира и ги повика сите граѓани да го сторат истото.

ФОТО | Јелена Карлеуша: Утре ќе се вакцинирам против коронавирусот

Поврзани вести

Марго Роби прозборе за бракот и различностите со својот соптуг Том Акерли

Слободен Печат

Ова се петте хороскопски знаци кои се најголеми „авантуристи“ во кревет

Слободен Печат

Иконата на соул музиката Дијана Рос со нов, 25-ти соло албум

Слободен Печат

Поранешни криминалци споделуваат искуство од прва рака: Најлошиот дел од туширањето е…

Слободен Печат

ВИДЕО | Вил Смит се обидува да се врати во форма по карантините: Се обидувам да се сетам како се користеше теретана

Слободен Печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар