16.8 C
Скопје

ФОТО | Јелена Карлеуша: Утре ќе се вакцинирам против коронавирусот

Поп – ѕвездата Јелена Карлеуша на социјалните мрежи објави дека утре ќе се вакцинирана против коронавирус.

„Почитувани, ве поканувам сите заедно да покажете општествена одговорност преку вакцинирање против ковид -19, со цел да се вратиме во нормалниот живот што е можно побрзо. Одлучив, за мене и како пример за другите, да се вакцинирам утре во 9 часот на новиот пункт на ТЦ Ушќе, во Нов Белград. На ова место, секој од вас исто така може да се вакцинира, секој ден од 9 до 21 часот, без претходно закажување со производител на вакцина по ваш избор. Се гледаме!“, стои во објавата на Карлеуша

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Досега во Србија се дадени 3.620.000 вакцини, од кои 2.050.000 се првите дози и околу 1.570.000 се вторите дози, изјави директорот на Канцеларијата за информатичка технологија и електронска администрација, Михаило Јовановиќ. Тој најавува дека вакцинацијата ќе продолжи без закажување на 220 пункта во Србија.

Поврзани вести

Почина актерот Нед Бити

Слободен печат

ВИДЕО | Томас Маркл ја обвини Опра Винфри: Таа ги искористи Меган и Хари за создаде ново популарно шоу

Слободен печат

Дали по стапките на Џенифер Лопез и Џоли се врати во прегратките на старата љубов? Анџелина и Џони Ли Милер се старо – новиот холивудски пар

Слободен печат

Воспаление на срцевиот мускул кај помлади мажи од мРНА вакцините почесто од очекуваното

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 14 јуни: Имате повеќе идеи отколку време, треба подобро да се организирате

Слободен Печат

Виц на денот: Рефреш

Слободен печат

Остави Коментар