21.8 C
Скопје

Tag : ковид-19ж

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Се вакцинираше Јелена Карлеуша: За која вакцина се одлучи пејачката?

Слободен печат
Пејачката Јелена Карлеуша се вакцинираше, денес, околу 9 часот во белградскиот трговски центар „Ушќе“. Таа пристигна на местото за вакцинација непосредно пред закажаниот термин и...
Вести Регион Слајдер

Расте бројот на новозаразени со ковид-19 во регионот

Слободен печат
Пораст на бројот на заразени од ковид-19 е забележан деновиве во дел од земјите од регионот. Според податоците во Србија, во последните 24 часа се...