ВИДЕО | Давков: Ист гејт мол ќе придонесе за економски развој на државата

Игор Давков, директор на Ист гејт мол / Утрински брифинг

Денеска имаме целодневневен перформанс, почнувајќи од отворањето во 10 часот па до затворењето во 22 часот. Ќе има многу музика, активности за најмладите, така што денот ќе се одбележи свечено со многу активности, изјави за „Утрински брифинг“ Игор Давков, извршен директор на „Ист гејт мол“.

– Самиот Трговски центар е инвестиција која надминува 103 милиони евра. Тоа се средства инвестирани во време на пандемија. Ист гејт мол индиректно генерира некаде одолу 2.500 работни места. Има нови брендови, а со тоа парите на нашите граѓани ќе останат тука, вели Давков.

– Самите проекции укажуваат дека се очекува раст на малопродажбата и тоа би требало да придонесе за економски раст на целата држава, вели Давков.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот