Виц на денот – Светлана

Спијат маж и жена Охриѓани, во сон мажот извикува:
– Светланааа!
Веднаш јаде шамар од жена му која го прашува:
– Која ти е таа Светлана бе!?
Абе светлана вкујна изгасни ги, ги заборавив…

Прочитајте и...  Интервју со Андријана Јаневска: Чест ми е да ја претставувам Македонија во ваков светски проект

Прочитај повеќе

Слободен печат

Доста време посветив, не беше едноставно: Пејачката Гиговска положи возачки испит! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ангелов: Делчев, Глигоров, Трајковски, Заев – херојски постапки за кои историјата покажува и ќе покаже дека биле во право

Слободен печат

Почина учителката обвинета за силување ученик за кого подоцна се омажи (ВИДЕО)

Слободен печат

„Либеро Бенд“ снимија нова песна, во спотот еден куп згодни девојки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Жан Митрев: Со прочистување на крвта досега излечивме 25 пациенти со изразени симптоми на Ковид-19 (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хороскоп за 9 јули: Замислете си каде сакате да се видите себеси во иднина

Слободен печат

Атанасоски: „Амдибајрамизација“ на предизборната кампања, со ова се одвраќа гласачот да излезе (ВИДЕО)

Слободен печат

Рекорден број на новозаразени во еден ден во Бугарија: Нови 240 случаи, пет лица починаа

Слободен печат

Во Словенија отстранета дрвената скулптура на Меланија Трамп, откако беше запалена на 4 јули

Слободен печат

По пауза од 15 години, американските власти ќе извршат три смртни казни

Слободен печат

Од денес шестнеделен карантин во Мелбурн

Слободен печат