Виц на денот: Пепел

Бабата му вели на зетот:
– Зете кога ќе умрам, не сакам да ме закопувате. Сакам да ме кремирате и пепелта да ја истурите низ дворот.
– Мајкатааа… и кога малку ќе дувне ветер, пак да ни влезеш дома…

Прочитајте и...  Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 30 септември: Во љубовта никаде не треба да брзате, сѐ што е ваше, ќе си дојде

Слободен печат

Османи: Првата меѓувладина конференција би требало да се одржи во декември

Слободен печат

Бајден собра рекордни 3,8 милиони долари донации за еден час

Слободен печат

Видео средба на министерот Бујар Османи со Хајко Мас

Слободен печат

Над милион Американци веќе гласаа на претседателските избори

Слободен печат

Пашинјан: Нема воено решение за конфликтот во Нагорно Карабах

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Димитров во Берлин на разговори за првата Меѓувладина конференција

Слободен печат

Последни подготовки пред стартот на онлајн учењето

Слободен печат

Продолжува судењето за Таргет-Тврдина со сведочење на новинари

Слободен печат

Одлуките на претседателот за вонредната состојба денеска пред пратениците

Слободен печат

Првата меѓувладина конференција се очекува до крајот на година, билатералната соработка во преден план

Слободен печат

Нови 112 заболени, Шахпаска порача: Има места во градинките

Слободен печат