Виц на денот: Глад

Синот го прашува Трпе:
– Тате, може ли да ги вратам шишињата од синоќа и со кауцијата да купам леб?
– Може бе сине, а бе ако не сум јас во оваа куќа, ќе умрете од глад!

Прочитајте и...  Уште едно 3-годишно детенце си замина дома, ја победи болеста (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Венчани се, не живеат заедно, а функционираат одлично: Гвинет Палтроу прослави две години брак со сопругот! (ФОТО)

Слободен печат

ССМ ги потсетува работодавачите: До крај на годината да ја исполните обврската за исплата на К-15

Слободен печат

Костадинов: Неодговорноста на ВМРО-ДПМНЕ излезе на виделина, 30. асистенти остануваат на улица

Слободен печат

Филипче: Ќе сторам се да нема заминувања од јавно здравственот систем поради проблем што може да се изменаџира

Слободен печат

Медиумска и психолошка војна во Нагорно Карабах: Азербејџан објави снимка од напад во кој гинат ерменски војници (ВИДЕО)

Слободен печат

Е, ова е домаќинка: Пејачката Сека Алексиќ прави ајвар и пие ракија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ковид-19 во Србија за последните 24 часа: Нови 72 пациента и ниту еден смртен случај

Слободен печат

Одлични трикови кои ќе ви помогнат полесно да се справите со прашината во домот

Слободен печат

Мараја Кери со потресни детали од нејзиниот приватен живот: „Не можев слободно да се движам ниту во сопствената куќа“

Слободен Печат

ЗНМ со осуда за заканите на Тозија кон новинарката Сунчица Уневска

На ГАК се родило бебе позитивно на коронавирусот

Слободен печат

Несудената правничка која стана секс симбол на филмското платно – Среќен роденден Моника Белучи!

Слободен печат