Виц на денот – Диџеј

Еден DJ фатил златна рипка и веднаш ја пуштил. Рипката му рекла: – Почекај малку! А трите желби? Диџејот воздивнал и рекол: – Добро! Кажи кои песни сакаш!

Прочитајте и...  Стручњаците откриваат зошто не треба да носите ракавици додека пазарите: Тие може да направат поголема штета!

Прочитај повеќе

Заев: Да се отфрлат предрасудите, субвенции ќе има за сите етнички заедници и иницијативи

Слободен печат

Наоми Кемпбел ѝ се врати на јавноста после шест месеци: „Црниот пантер“ ги откри градите, позирајќи само во сако! (ФОТО)

Слободен Печат

Околу 40.000 ученици немаат опрема за онлајн настава, часовите ќе ги следат на телевизија

Михаило Донев

Димитриевска за жалбата на ОЈО за сообраќајката кај Млечен: Ми се потврдија поплаките за обвинителката и судијката!

Лука Андреев

Мицкоски: Пратениците треба да се коректори на политиките на старо-новата влада

Слободен печат

Шерон Стоун: Сите уште сакаат да ги гледаат моите гради, иако имам 62 години

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ОЈО Скопје ја обжали условната пресуда за сообраќајката кај Млечен и предлага затвор за обвинетиот

Слободен печат

Царовска: Националната платформа ќе биде повеќе од добра замена за традиционалната настава

Михаило Донев

Синди Крафорд и Каја Гербер позираат во гаража: Мајката и ќерката најдоа начин како заедно да работат од дома! (ФОТО)

Слободен Печат

Германската амбасадорка Холштајн за меморандумот на Бугарија: Билатералните проблеми да се решаваат билатерално

Слободен печат

Обвинителот Донев: Задоволен сум од конечната одлука на Врховниот суд

Лука Андреев

По 10.000 евра им земале на Балканци за фиктивен брак, уапсени Срби во Австрија

Слободен печат