Ведрана Рудан понижи новинар како гостин во негова емисија: Водителите главно се ретардирани (ВИДЕО)

Хрватската писателка и колумнистка Ведрана Рудан е редовен гостин во Србија и тамошните медиуми.

Српските водители кои инаку уживаат во настапите на Рудан, овојпат сепак, ја почувствувале нејзината „мрачна“ страна.

Неспретниот новинар ја најави Ведрана како „Весна од Загреб“, и додаде дека таа „во моментот се занимава со пишување“, што додатно ја испровоцира гостинката која пак му одговори на, за неа, карактеристичен начин.

Погледнете како изгледаше овој дуел:

Zanimljivo😁😬

Publiée par Dusica Rajovic Zivkovic sur Mardi 5 novembre 2019

Прочитајте и...  Нисан од 1 јуни повторно го активира производството во САД

Прочитај повеќе

Франција наскоро целосно ќе излезе од мерките на изолација

МИА Агенција

Едуар Филип: Одлуката за отворање на надворешните граници на ЕУ по 15 јуни

МИА Агенција

Бебе позитивно на ковид-19 со специјален лет префрлено на клиника во Швајцарија

Слободен печат

СДСМ: Чулев со невистини се обидува да ја вознемирува јавноста

Слободен печат

Агенција за национална безбедност: Немаме опрема за прислушување, УБК замина во историјата

Слободен печат

Трамп на нацијата ѝ се обрати преку Твитер: Постигнат е тажен рекорд од 100.000 починати

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

По вртоглавиот пад оваа година, германската економија догодина ја очекува скок од 10 проценти

Слободен печат

На 2 јуни се отвораат баровите и кафулињата во Франција

Слободен печат

Старица (81) со торбичка на врат во Белград продавала хероин, избегна притвор поради староста

Слободен печат

„Тојота“ поради коронавирусот речиси ја преполови продажбата во месец април

Слободен печат

Украдени 110 тони шеќер од фабриката во Вировитица, полицијата ги пронајде крадците

Слободен печат

Во Кичево е регистриран првиот случај на заразен од Ковид-19

Слободен печат