Ваква паника немаше ниту за Втората светска војна (ВИДЕО)

Полиците во супермаркетите во Италија се празни, поради паниката кај луѓето од коронавирусот, а реакцијата на разочараниот дедо кој не може да купи тестенини го обиколи светот.

Жариштето на коронавирусот во Европа во моментов е во Италија, таму луѓето се во паника и ги испразнија полиците во супермаркетите.

Училиштата и универзитетите не работат, а откажани се и сите јавни собири. Од секторот за здравство на Европската унија и Светската здравствена организација соопштија дека се загрижени поради ситуацијата, но во никој случај не смее да се паничи.

Полиците во супермаркетите во Италија се празни, а реакцијата на разочараниот дедо кој не може да купи тестенини го обиколи светот.

-Полиците со тестенини се празни. Што се случува? Ваква паника немаше ниту за Втората светска војна. Боже мој- вели дедото.

Прочитајте и...  Синдикатот на Клинички центар бара да се поништи казната за медицинска сестра од Неврологија која зела крв од колеги за испитување антитела за коронавирус

Прочитај повеќе

Ескалација на насилството во Белград, реагираше државниот врв (ВИДЕО)

МИА Агенција

Се зголемува бројот на демонстранти пред српското Собрание

МИА Агенција

Партиски реакции: НС го тужи Вучиќ поради воведување полициски час

Слободен печат

Демонстраните во Белград запреле возило на Брзата помош, реагираше министерот за здравство

Слободен печат

Масовни немири во Белград, демонстрантите фрлаат со шишиња и камења, полицијата употреби солзавец (ВИДЕО)

Слободен печат

Штедел за одмор од соништата, а заглави на празен аеродром на Филипини: Голготата на овој Естонец како од филмот „Терминал“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Палма: Обидот за влез во српското Собрание е терористички чин

МИА Агенција

ВО ЖИВО: Хаос пред Собранието на Србија, граѓаните се судрија со полицијата

МИА Агенција

Се намалува бројот на активни случаи на Ковид-19 во Малешевијата

Слободен печат

И Во Нови Сад протест поради најавените мерки

МИА Агенција

Николовски: Зад нас во претходните години имаше и крв во Собранието, никој не веруваше дека Груевски ќе падне (ВИДЕО)

Слободен печат

САД и официјално се повлекоа од СЗО

Слободен печат