Утре дел од скопските општини без струја – Слободен печат
ВестиСкопје

Утре дел од скопските општини без струја

Поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа во Скопје утре ќе има времен прекин на струја кај дел од корисниците во општините Студеничани, Аеродром и Карпош, најави Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје.

Без струја утре од четири до 10 часот ќе бидат корисниците од селата Горно и Долно Количани, Вртекица, Рамни Габер, Црвена Вода, Цветово, Драчевица, Палиград, Алдинци, Мала Река, и сите викенд населби на пат за Караџица во општина Студеничани.

Утре од девет до 13 часот струја ќе немаат корисниците од дел од улица „Даутица” како и дел од улица „Ѓуро Салај„ во општина Ѓорче Петров, од девет до 14 часот дел од улица „Прашка”, дел од улица „Букурешка” како и дел од улица „Париска” во општина Карпош, од девет до 13.30 часот корисниците од дел од населба Лисиче, улица „Божидар Рајковиќ”, како и околината, од 08.30 до 12.30 часот корисниците од улица „Димитар Македонски” во општина Аеродром, а од девет до 14 часот корисниците од дел од улица „Његошева” како и дел од улица „Демир Трајко” во општина Карпош.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close