Утре без струја делови од скопските општини – Слободен печат
ВестиСкопје

Утре без струја делови од скопските општини

Од ЕВН Македонија АД, информираат дека утре поради закажани техннички зафати без електрична енергија ќе останат:

Во време од 09.00-12.00 часот, Викендици Морани, с. Морани, ТС Сепарација Студеничани, ТС Космофон Студеничани, ТС Сабари; дел од с. Студеничани и ТС 109534 во Студеничани (општина Студеничани) и во време од 08.30-12.00 часот, дел од ул. Киро Фетак кај пругата и дел од улица Герника 1 во Драчево (општина Кисела Вода).

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close