Утре без струја дел од скопските општини - Слободен печат

Утре без струја дел од скопските општини

Од 8.30 до 15 часот утре без струја ќе останат дел од корисниците од булеварот „11 Октомври” кулите број 12, 14 и 16 и објектите во близина на Зелениот пазар.

Во периодот од 8.20 до 9 часот и од 13 до 13.30 часот утре без електрична енергија ќе останат корисниците од мралински мост во селото Мралино, ТС Мралински Мост 1 и 2 во Општина Илинден, улицата „1″ во Јурумлери, ТС Млекара Битола, ТС Жито Алтан, ТС Викенд населба Наово, ТС Дрма 4 и ТС Монопласт во Општина Петровец.

Без струја утре од 9 до 11 часот ќе бидат дел од корисниците од улиците „Хашка”, „Јоаким Осоговски”, „Осло”, „Женевска”, „Будимпештанска”, „Урош Џудовиќ”, „Бањалучка”, „Љубица Георгиева”, „Московска”, а од 9 до 11 часот корисниците на улицата „Дамаска” во Општина Карпош.

Прочитајте и...  Русија бара медицински уверенија за влез на странски државјани

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекините се поради планирани технички зафати во дистрибутивната електроенергетска мрежа во Град Скопје.

Прочитај повеќе

Граѓаните ќе може да се исклучат од системот за парно, ако докажат дека ќе се греат поефикасно

МИА Агенција

Британија може да загуби 19,5 милијарди долари годишно по излегувањето од ЕУ

Слободен печат

СЗО: Владите сами да одлучат дали сакаат да ги евакуираат своите граѓани од Вухан

Слободен печат

Најголема грижа за Европејците на интернет е безбедноста на личните податоци

МИА Агенција

Реакциите во Србија за одлуката на „1 од 5 милиони“ да излезат на изборите

Слободен печат

Дескоска: ВМРО-ДПМНЕ го бараа Јовевски, а не сакаат да го слушнат

Слободен печат

Остави Коментар

ten + 9 =

Прочитај повеќе

Обвинители влегоа во бугарската Државна комисија за организирање игри на среќа, приведени над десет вработени

Слободен печат

Повисоки цените на индустриските производи на домашниот пазар

Слободен печат

Потрошената енергија во ноември е 64,2 отсто од домашно производство

Слободен печат

СВЕТОТ ВО БОРБА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ: Кои мерки се преземаат за спречување на болеста?

Слободен печат

Нови мрежни правила за пренос на електрична енергија усогласени со европската регулатива

МИА

Надлежните смируваат: Пратките од „Алиекспрес“ се безбедни