Утре без струја дел од скопските општини – Слободен печат
ВестиСкопје

Утре без струја дел од скопските општини

Од 8.30 до 15 часот утре без струја ќе останат дел од корисниците од булеварот „11 Октомври” кулите број 12, 14 и 16 и објектите во близина на Зелениот пазар.

Во периодот од 8.20 до 9 часот и од 13 до 13.30 часот утре без електрична енергија ќе останат корисниците од мралински мост во селото Мралино, ТС Мралински Мост 1 и 2 во Општина Илинден, улицата „1″ во Јурумлери, ТС Млекара Битола, ТС Жито Алтан, ТС Викенд населба Наово, ТС Дрма 4 и ТС Монопласт во Општина Петровец.

Без струја утре од 9 до 11 часот ќе бидат дел од корисниците од улиците „Хашка”, „Јоаким Осоговски”, „Осло”, „Женевска”, „Будимпештанска”, „Урош Џудовиќ”, „Бањалучка”, „Љубица Георгиева”, „Московска”, а од 9 до 11 часот корисниците на улицата „Дамаска” во Општина Карпош.

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекините се поради планирани технички зафати во дистрибутивната електроенергетска мрежа во Град Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Исто прочитајте

Close
Close