Турските глумци од познатите серии „Илјада и една ноќ“ и „Сулејман Величествениот“ станаа родители по третпат!

Бергузар Корел и Халит Ертунч

Глумицата Бергузар Корел, или позната Шехерезада и нејзиниот колега и сопруг Халит Ергенч кој е Сулејман Величенствениот во серијалот, го добија своето трето дете.

Среќните родители ја објавија веста дека ја добиле ќеркичката која го доби името Лејла, име што е типично и за балканските простори.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bergüzar Korel (@berguzarkorel__)

Овој актерски пар е во брак од 2009та година и има два сина, Алија и Кан. За третата бременост, 38 годишната Бергузар дознала за време на снимањето на серијата „Knali Yayi“, и објави и на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bergüzar Korel (@berguzarkorel__)