Турист загина при ерупцијата на вулканот Стромболи (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

Турист загина при ерупцијата на вулканот Стромболи (ВИДЕО)

Во моментов се одвива евакуација на сите кои се наоѓаат на островот.

Еден турист почина, а друг е сериозно повреден при неочекуваната ерупција на вулкан на италијанскиот остров Стромболи.

Ерупцијата ги затекна туристите на островот, кои испаничени бегаа кон морето. Загинатиот во моментот на ерупцијата се качувал кон кратерот на вулканот.

Во моментов се одвива евакуација на сите кои се наоѓаат на островот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close