Три „убавици“ на Меси и магичната „пета“ на Луис Суарез! (ВИДЕО)

Во последниот натпревар од саботната програма во најквалитетното шпанско фудбалско првенство Барселона на својот „Камп Ноу“ со 5:2 ја совлада Мајорка.

Сите дилеми околу победникот беа познати уште после првото полувреме кога каталонскиот гигант постигна дури четири голови.

Гол-серијата ја започна Гризман во седмата минута од средбата, а асистент беше голманот Тер Штеген. Французинот им избега на дефанзивците и со еден убав потег го „матираше“ Реина.

Во 17. минута францускиот репрезентативец беше во улога на асистент, а Лионел Меси со својата лева нога упати еден „проектил“ за зголемување на предноста.

Кај гостите во чии редови уште еднаш не настапи Александар Трајковски поради повреда намали Будимир, но Меси повторно „распали“ со левата нога за уште една негова мајсторија на мечот.

Во 43. минута видовме уште едно ремек дело со „пета“ од страна на уругвајскиот интернационалец, погодок кој што уште долго ќе се гледа.

Прочитајте и...  Ќерката на Мурињо е вистинска убавица, ги покажа атрибутите на одморот во Португалија

Во 64. минута кога хрватскиот интернационалец Будимир и по вторпат се запиша во листата на стрелците, додека Меси по додавањето на Суарез го комплетираше хет-трикот.

Барса повторно е на првото место на табелата во шампионатот со 34 бодови (41:18) колку што има и Реал Мадрид на втората позиција (32:11).

Прочитај повеќе

Бостон веќе е во плејоф ритам, Јокиќ најдобар кога е најпотребно (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер и Јунајтед нови четвртфиналисти во Лига Европа (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски потпиша за албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Манасков најдобар стрелец во контролниот меч за Веспрем

Слободен печат

ЛШ: Реал без Бејл против Манчестер сити! (ФОТО)

Слободен печат

Лига Европа: Копенхаген без проблеми, елиминиран Волфсбург! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

РК Тинекс Пролет: Скопје, Маврово, па атак на место во плејофот!

Слободен печат

Подготвени за фудбал: Играчите на Македонија ЃП негативни на Ковид-19!

Слободен печат

Арда Туран се врати во клубот каде што ја почна кариерата (ВИДЕО)

Слободен печат

Тимот на најголемите промашувања во Премиер лигата (ФОТО)

Слободен печат

Македонец на врвот на Европа: Тричковски пред Левандовски, Халанд, Имобиле..!

Слободен печат

Тенисерка го прекрши протоколот на турнирот во Палермо (ВИДЕО)

Слободен печат