Tag : Мајорка

Останатo Спорт

Погледнете како изгледа куќата на Мајорка каде Михаел Шумахер ќе го продолжи лекувањето, само три лица смеат да го посетат (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Корина Шумахер вилата во Мајорка ја купи пред три години и тоа од Флорентино Перез, претседателот на „кралскиот“ клуб за сума од 30 милиони евра....
Спорт Фудбал

„Ла Лига“: Барди запиша седум голови, загрижува учинокот на Трајковски!

Слободен печат
Официјално заврши натпреварувачката сезона 2019/2020 во најсилното шпанско првенство, Реал Мадрид е новиот шампион пред најголемиот ривал Барселона. Најдобар стрелец сезонава во „Ла Лига“ е...
Останатo Спорт

Голем потег на Надал, сам си го чисти теренот по тренинг (ВИДЕО)

Слободен печат
Рафаел Надал во родната Мајорка се подготвува за продолжението на сезоната, а вториот светски рекет најави дека ќе ги прескокне турнирите во САД и ќе...
Спорт Фудбал

Реал Мадрид е новиот шампион, Трајковски и Мајорка испаднаа од лигата (ВИДЕО)

Слободен печат
Во претпоследното 37 коло во најсилното шпанско првенство вечерва екипата на Реал Мадрид ја освои титулата, вкупно 34 во својата историја. „Кралевите“ на домашен терен...
Спорт Фудбал

Трајковски од клупата го гледаше Реал и чудесниот Рамос! (ВИДЕО)

Слободен печат
Реал Мадрид повторно е лидер во најсилното шпанско првенство откако на стадионот „Алфредо ди Стефано“ со 2:0 беше подобар од Мајорка. Кај гостите иако на...
Спорт Фудбал

Соиграч на Трајковски и има клаузула од 250 милиони евра!

Слободен печат
Лани 19-годишниот играч од средниот ред Такефуша Кубо потпиша договор со Реал Мадрид на пет години. Иако четири години се развиваше во „Ла Масија“, Барса...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајорка, луксузна јахта и тие: Новите фотографии од Ана Ивановиќ со сопругот и синчето се неодоливи (ФОТО)

Слободен печат
Се сончаа, се смееа и фамилијарно уживаа во прекрасниот ден… Тенисерката Ана Ивановиќ и фудбалерот Бастијан Швајнштајгер повторно беа уловени од папараците додека одмараа на...
Спорт Фудбал

Трајковски: Навивачите на Мајорка нешто очекуваат од мене!

Слободен печат
Во својата прва сезона Александар Трајковски во дресот на Мајорка досега има осум натпревари, без ниту еден погодок. До крајот на сезоната во „Ла Лига“...
Спорт Фудбал

Меси е шефот: Слика која вреди повеќе од 1000 зборови! (ФОТО)

Слободен печат
На социјалните мрежи има многу фотографии од саботниот натпревар Мајорка-Барселона од 28 коло во „Ла Лига“, но една дефинитивно привлекува внимание. Во тој меч Барса...
Спорт Фудбал

Лео Меси им се врати на рекордите (ФОТО)

Слободен печат
Лионел Меси имаше уште еден одличен настап во првиот натпревар после паузата поради пандемијата на коронавирус. Фудбалерот на Барселона реализираше еден погодок на гостинскиот меч...
MacedonianAlbanianBulgarian