Тревога во Грција: Исчезна брачна двојка од Деспотовац, Србија

Foto: Facebook, Во грција исчезна брачна двојка од Србија

Преку социјалните мрежи семејството од Србија ги бара Мирко и Мила Милосављевиќ кои во неделата пристигнале во Паралија, но оттогаш им се губи секаква трага.

Во Грција моментално се трага по брачен пар од Деспотовац. Мирка и Миле Милосављевиќ не контактирале со децата од неделата кога пристигнале во Катерини Паралија, објавено е на Фејсбук групата Грција инфо.

Децата на брачната двојка контактирале со полицијата во Катерини и биле известени дека немаат информации дека нешто им се случило на овие лица.

„Затоа би ве замолил сите вас кои го читате ова и сте во Паралија, доколку ја видите оваа двојка, дајте им до знаење дека децата ги бараат и дека се загрижени. Дојдоа со црн помал автомобил БМВ од серијата БМВ и имаат таблички од Деспотовац, ДЕ-027-БХ“, се вели во соопштението.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот