Трагичен крај: Пронајдено безживотното тело на Наја Ривера

Полицијата потврди дека по шест дена потрага пронајдено е телото на 33-годишната глумица Наја Ривера. Телото било извадено вчера од езерото Пир.

На јавноста и се обрати полицаецот Ерик Бушо, кој ги потврди лошите вести.

„Областа беше тешка за истрага. Не знам на која длабочина ја нашле, подоцна ќе имам повеќе детали. Оваа вест нè погоди сите. Наша работа е да ги спасуваме луѓето и тешко е за сите што работеа на случајот“, рекол Бушо.

Наја Ривера позната по улогата во серијата „Glee“, исчезна во средата попладне на езерото Пир во Јужна Калифорнија. Полицијата започна потрага по глумицата, откако го пронајдоа нејзиниот 4-годишен син Хозе Холис Дорси сам на бродот. Момчето и кажало на полицијата дека мајка му скокнала и веќе не се вратила.

Прочитајте и...  Хороскоп за 9 август: Убав ден за љубов и уживање

Прочитај повеќе

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат

Ричард Гир: За мојот успех заслужна е најмоќната сила на Универзумот

Слободен печат

Докторите ги советуваат жените да ја јадат оваа салата!

Васко Спасоски