Трагедија: Девојка загина во Карпош, автомобил ја удрил на пешачки премин

Фото: Слободен печат

24-годишна девојка загина вечерва во скопската населба Карпош, откако била прегазена на пешачки премин во близина на „Сити мол“, објави А1он.

Девојката преминувала улица на пешачки премин, кога автомобил „Ситроен“ ја удрил и ја фрлил неколку метри, при што се здобила со смртни повреди.

Неофицијално, возачот кој ја прегазил претекнувал друг автомобил, кој застанал на пешачкиот премин.

Според Фокус, возачот на „Ситроенот“ е 22-годишник, а МВР повеќе детали за несреќата најавува за подоцна.

Полицијата е на местото и се врши увид.

Детали за несреќата кај „Сити мол“: Има уште една жртва, повредено момче е пренесено во болница

Видео на денот