Детали за несреќата кај „Сити мол“: Има уште една жртва, повредено момче е пренесено во болница

Уште една жртва е тешко повредена во страотната несреќа на крстосницата пред „Сити Мол“ вечерва, во која возач на автомобил усмрти 24-годишна девојка на пешачки премин. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Повредено е уште едно момче-врсник на загинатата девојка, а и двајцата се од Радовиш. „На 20.01.2022 год. во 19.44 час. пријавено е … Продолжи со читање Детали за несреќата кај „Сити мол“: Има уште една жртва, повредено момче е пренесено во болница