ТОП 5 миленици на Инстаграм (ФОТО+ВИДЕО) – Слободен печат
ЗабаваМагазин

ТОП 5 миленици на Инстаграм (ФОТО+ВИДЕО)

Без оглед на тоа дали сте љубител на кучињата или пак сте луди по мачињата, социјалните мрежи се место на кое можете да го поминете времето гледајќи со часови во фотографиите од најслатките животни.

Овие мачиња и кучиња на социјалните мрежи имаат повеќе следбеници од вас!

Без оглед на тоа дали сте љубител на кучињата или пак сте луди по мачињата, социјалните мрежи се место на кое можете да го поминете времето гледајќи со часови во фотографиите од најслатките животни.

Во 2019 година, Инстаграм стана главно одредиште за споделување на фотографии од домашни миленици, а поради користењето на 250 милиони хаштази како што се #dogsofinstagram и #catsofinstagram, тешко е да се издвоите од масата.

Компанијата Sony објави листа со пет најследени домашни миленици во Велика Британија. Меѓу нив е самојед – „кучето кое се смее, мекиот црн мини шпиц и двата златни ретривери кои заедно патуваат.

Погледнете ги сите пет:

@mayapolarbear (куче – 1,5 милиони следбеници)

View this post on Instagram

Make somebody’s day 💗

A post shared by MAYA THE SAMOYED (@mayapolarbear) on

@zulathepom (куче – 1,1 милион следбеници)

@milperthusky (куче – 885,000 следбеници)

@wat.ki (кучиња – 779,000 следбеници)

View this post on Instagram

It’s been a week since I’ve had Kiko home after his amputation and about a month since I was told he had cancer. We have had good and bad days. Memorable moments and sad ones as well. . Its odd how you go on living normal and in just a blink of an eye suddenly every second of every moment spend with that ball of fur becomes even more important. Moments I took for granted before I’m finding myself trying to keep so present. To scared to forget that one second I’ve spend with him. In just a month I’ve learned to live and enjoy things the way my pup been doing all his life. Moments that I thought were small now are instants I find important. It’s unbelievably crazy how an event in life can teach you so much and change the way you look at life it self. My heart is very sore, it’s hard not to be. No matter if you try to hide it so that your pup doesn’t sense that vibe. The pain is there, it’s constant, It’s normal. You see that one being you love more than anything suffer of course it hurts. . If you are going through something similar. Hug that furry, wet nose, wagging tail, uniquely beautiful being as much as you can. And if you are not it doesn’t matter do it anyways. . So do yourself a favor and give your dog, your cat or whatever amazing pet you have a big hug right now. . #NationalBestFriendDay #WatsonHugs

A post shared by ᴡᴀᴛsᴏɴ ᴀɴᴅ ᴋɪᴋᴏ (@wat.ki) on

@lozoodisaschina (мачка – 512,000 следбеници)

View this post on Instagram

Dolmo ciulla mamma. ❤️

A post shared by Anima e Lasabri 🌵❤ (@lozoodisaschina) on

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close