Бен Афлек проговори за тоа како ја освоил Џенифер Лопез назад: Дефинитивно ми е убаво…

бен афлек џенифер лопез
Фото: Принтскрин / Instagram

Бен Афлек нема да ни каже како ја вратил Џенифер Лопез, но се зафркава за тоа каква „добра“ – не, „одлична“ приказна е тоа.

49-годишниот актер споделува длабоки мисли за голем број теми – вклучувајќи го неговиот алкохолизам и болката што ја носи поради предизвикување болка на важни луѓе во неговиот живот – во новото интервју за списанието Вол Стрит Журнал. Полесната страна на разговорот, сепак, се ретките коментари за обновувањето на врската со Џеј Ло минатата пролет – 17 години откако ја прекинаа свршувачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WSJ. Magazine (@wsjmag)

Афлек се обиде целосно да ја избегне темата за Бенифер, но сепак сподели неколку зборови кои беа доволни да го стоплат срцето на фановите.

„Една од потешките лекции што ги научив е дека не е паметно да се споделува сè со светот. Едноставно не сакам да зборувам за моите лични односи во јавноста“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WSJ. Magazine (@wsjmag)

Но, кој кого повикал прв? – Тој јасно стави до знаење дека тоа е беспрекорна приказна, но и онаа што ние, масите, можеби никогаш нема да ја дознаеме. Па за тоа како навидум навлезе повторно во нејзиниот живот додека врската на Лопез со Алекс Родригез се расплетуваше, среде мини-скандал, на почетокот на годината, Бен

„Можам да кажам дека дефинитивно ми е убаво. Една од работите што навистина ги ценам во сите аспекти од мојот живот сега е тоа што се постапува на начин што го одразува тоа. Мојот живот сега не ја одразува само личноста што сакам да бидам, туку личноста што навистина се чувствувам како јас – што не е совршена, но е некој што се труди многу и многу се грижи да биде искрен и автентичен и одговорен. Тешко е да се каже кој има повеќе корист, без да навлегувам во озборувачки детали. Само можам да кажам дека се чувствувам одлично што сум многу здрав. И тоа е добра приказна. Тоа е одлична приказна“.

За интервјуто продолжува да се задева, велејќи дека можеби еден ден ќе каже, или ќе напише за сето тоа, но штом ќе го направи тоа – напишаното ќе го запали на оган.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WSJ. Magazine (@wsjmag)

Афлек им рече на оние што шпекулираат како можеби се случило, „да ја замислат најдобрата приказна“, и „тоа е вистинската верзија“ за тоа како повторно се обединиле.

Оскаровецот продолжи да зборува за вторите шанси – како овој втор спин со жената со која беше блиску до брак во 2003 година.

„Јас сум многу среќен во мојот живот затоа што имав корист од вторите шанси, и свесен сум дека другите луѓе дури не ги добиваат ни првите шанси. Имав втори шанси во кариерата. Имав втори шанси како човечко суштество. Животот е тежок, а ние секогаш пропаѓаме и се надеваме дека учиме од тие неуспеси. Едно нешто што навистина треба да го искористиш се можностите. Втората шанса се обезбедува од твојот раст. Дефинитивно се обидов да го искористам тоа. Не сум бил отсекогаш успешен, но во случаите во кои сум бил, тие се покажаа како одлучувачки аспекти од мојот живот”, раскажува Афлек.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ✨Gloria✨ (@bennifer.2.0)

Сепак, тој додаде дека неговото повторно обединување со Лопез немаше да се случи доколку не научил од минатите „потешкотии“ и тоа исто така го припиша на среќата.

Во друга линија на разговорот, Афлек го спомна бракот. Актерот кој дели три деца со поранешната сопруга Џенифер Гарнер рече дека научил, бидејќи повторно станал трезен и се обидел да го одржи тоа, и дека тоа сега го препознава.

„Нема да умрам без работа. Најважно е да се ​​биде добар татко. Втората најважна работа е да се биде добар човек. И добра личност. И, наводно, знаеш, добар сопруг. Се надевам.“

За неговата трезвеност се зборуваше многу, бидејќи неговиот нов филм „The Tender Bar“, во режија на Џорџ Клуни, го стави во улога на шанкер – и оној кој го потсетува на неговиот татко, кој исто така се опоравува и спорадично се појавува во животот на Афлек кога тој бил дете.

Во еден момент, Афлек беше запрашан дали во сите негови моменти кога паѓаше, некогаш се разбудил еден ден и мислел дека го уништил сето тоа.

„Дефинитивно. Многу пати“, рече Афлек, но истакна дека „бланшира на тоа прашање“.

„Знам дека тоа е оптички како: Бен Афлек, алкохоличар. Затоа што зборував за тоа. Другите актери одбија или имаа среќа да ја задржат својата анонимност. Затоа што можам да се сетам на голем број зависници кои работат во овој бизнис чии прашања не се јавни, кои никогаш не треба да одговараат на прашања како ова и кои имале исто толку, ако не и многу полоши, невољи од мене. Но, вистина е и дека сум алкохоличар. Тој временски период беше ужасен и сите работи што би ги замислиле.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @benn.ifer

Иако не именуваше имиња, тој исто така зборуваше за повредите што ги предизвикал на другите додека се борел и за срамот што го донел со тоа, што тој го нарече „навистина токсичен, ужасен начин да се чувствувам… Срамот само ме прави да се чувствувам лошо.

„И да, имаше моменти кога навистина се соочив со она што ми беше најважно и со можноста да го изгубам тоа. И тоа е она што на крајот ги промени работите за мене. Не станав посилен, ниту развив волја… Едноставно го преминав тој праг. Знаете, некаде во амигдалата пишуваше: „Ова е премногу болно. Нема повеќе да го правам ова. Не сакам да го правам тоа.“ Тоа беше момент по кој стана јасно дека тоа не беше животот што го посакував“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WorldWide Tweets (@worldwidetweets2)

Видео на денот