24.8 C
Скопје

Тешко повреден 39-годишен маж при работа во фирма во Дабниште

Случајот е пријавен во Секторот за внатрешни работи во Велес вчера во 11.30 часот.

Триесет и деветгодишниот П.В. се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фирма во село Дабниште.

Случајот е пријавен во Секторот за внатрешни работи во Велес вчера во 11.30 часот.

Портпаролот на  СВР Велес Верољуб Додевски информира дека лицето било префрлено во Комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје, каде се констатирани тешки телесни повреди.

Тој додаде дека бил извршен увид на местото на настанот

Поврзани вести

Контролори на ЈСП истепани во автобус на Бит Пазар

Слободен печат

Скопјанка починала во својот дом

Слободен печат

Повреден пожарникар при акција за гаснење пожар

Слободен печат

Повреден пожарникар во Тетово

Детали за синоќешното пукање во Чаршија – приведен странец

Слободен печат

Млада скопјанка прегазена на крстосницата кај Кузман, со тешки повреди заврши во Клинички

Слободен печат

Остави Коментар