Тешко повреден 39-годишен маж при работа во фирма во Дабниште

Триесет и деветгодишниот П.В. се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фирма во село Дабниште. Случајот е пријавен во Секторот за внатрешни работи во Велес вчера во 11.30 часот. Портпаролот на  СВР Велес Верољуб Додевски информира дека лицето било префрлено во Комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје, каде се констатирани тешки …

Тешко повреден 39-годишен маж при работа во фирма во Дабниште Read More »