Тешко е да бидеш слеп: Босанскиот пејач Халид Бешлиќ искрено зборуваше за неговата мака! - Слободен печат

Тешко е да бидеш слеп: Босанскиот пејач Халид Бешлиќ искрено зборуваше за неговата мака!

Босанксиот пејач Халид Бешлиќ ја оперираше катарактата на левото око, па раскажа како му било пред неколку дена кога не гледал скоро ништо, со оглед на тоа дека од пред 10 години нема десно око и од средина на октомври и левото му станало слабовидно.

Докторот ми ја симна мрежата од левото око, која ми создаваше проблеми и ми го нарушуваше квалитетот на животот. Сега одлично гледам. Сега толку добро гледам што не ни морам да носам очила, но тие психолошки ми значат поради десното кое ми настрада во сообраќајна незгода. Со очилата имам чуство дека и тоа око ми е во фукнција. Што се однесува за левото око, дури сега можев да видам колку бев хендикепиран и колку е тешко да бидеш слеп – искрено зборувал Халид.

Бешлиќ кажал дека оваа година прославил 10 години од сообраќајната несреќа која му се случила во близина на  Сараево, во која за влакно избега од смртта, но засекогаш го загуби окото и покрај тоа што докторите се обидувале да му го спасат.

Прочитај повеќе

Треба ли да ве загрижуваат еротските сонови со вашиот шеф?

Слободен печат

Исцрпен и „страшен“ за гледање: Новата фотка од Џастин Бибер пред болница е тажна! (ФОТО)

Слободен печат

Актерката Ванеса ја покажа новата тетоважа: Таа е на непријатно место, но дали ја разбирате пораката? (ФОТО)

Слободен печат

Сите полудеа по овој тренд! (ФОТО)

Слободен печат

Ким Кардашијан во панталони кои жените со облини не би се осудиле да ги облечат! (ФОТО)

Слободен печат

Турскиот пејач призна дека е во врска со сопругата на Аца Лукас: Не ме интересира нејзиното минато! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

nine + ten =

Прочитај повеќе

Девојката на Игор Карачиќ слави во Стокхолм: Македонката Душица објави селфи за финале! (ФОТО)

Слободен печат

Рафа Надал ја удри силно со топче во глава, но неговата постапка ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Слободен печат

Овие 3 хороскопски знаци се најдобри татковци!

Слободен печат

„Врба“ на фестивалска турнеја во Европа и САД (ФОТО)

Слободен печат

Селена Гомез во хипнотизирачки панталони! (ФОТО)

Слободен печат

Вие добро го познавате: Данијела Мартиновиќ му откри на Жаре со кого се бакнала за првпат (ВИДЕО)

Слободен печат