Тешко е да бидеш слеп: Босанскиот пејач Халид Бешлиќ искрено зборуваше за неговата мака! – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Тешко е да бидеш слеп: Босанскиот пејач Халид Бешлиќ искрено зборуваше за неговата мака!

Бешлиќ кажал дека оваа година прославил 10 години од сообраќајната несреќа која му се случила во близина на  Сараево

Босанксиот пејач Халид Бешлиќ ја оперираше катарактата на левото око, па раскажа како му било пред неколку дена кога не гледал скоро ништо, со оглед на тоа дека од пред 10 години нема десно око и од средина на октомври и левото му станало слабовидно.

Докторот ми ја симна мрежата од левото око, која ми создаваше проблеми и ми го нарушуваше квалитетот на животот. Сега одлично гледам. Сега толку добро гледам што не ни морам да носам очила, но тие психолошки ми значат поради десното кое ми настрада во сообраќајна незгода. Со очилата имам чуство дека и тоа око ми е во фукнција. Што се однесува за левото око, дури сега можев да видам колку бев хендикепиран и колку е тешко да бидеш слеп – искрено зборувал Халид.

Бешлиќ кажал дека оваа година прославил 10 години од сообраќајната несреќа која му се случила во близина на  Сараево, во која за влакно избега од смртта, но засекогаш го загуби окото и покрај тоа што докторите се обидувале да му го спасат.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close