Тешки обвинувања за Корина Шумахер, ја крие вистинската состојба на Михаел - Слободен печат

Тешки обвинувања за Корина Шумахер, ја крие вистинската состојба на Михаел

Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер во 2013 година доживеа тешка повреда на главата за време на падот додека скијаше на француските Алпи.

Менаџерот кој се грижеше за кариерата на Михаел, Вили Вебер, јавно ја нападна сопругата на Михаел, Корина Шумахер. Тој тврди дека Корина се обидува на сите начини да му оневозможи да го види својот пријател бидејќи се плаши дека ќе ја открие вистината за здравствената состојба на Михаел Шумахер.

– Знам дека Михаел е во тешка состојба,но за жал не знам дали има некаков напредок. За жал, Корина не ми дозволи да го видам Михаел. Најверојатно се плаши дека ќе видам што се случува и ќе ја објавам вистината. Јас верувам дека Михаел ќе се опорави бидејќи е неверојатен борец. Се молам за него и се надевам дека повторно ќе го видам – изјави Вили Вебер.

Прочитајте и...  НБА лигата во иднина без броевите 8 и 24?

Михаел Шумахер пред два месеци итно беше префрлен во елитната француска клиника „Жорж Помпиду“ за лечење со матични клетки, но оттогаш нема никаква информација за неговото здравје.

Прочитај повеќе

Профитерите заработуваат од смртта на Брајант, сликичка продадена за неверојатни 50.000 долари

Слободен печат

Тим последен полуфиналист, подобар од Надал во четири сета

Слободен печат

Ливерпул не е толку силен, Премиер лигата е слаба

Слободен печат

Мурињо и официјално си доби засилување во нападот

Слободен печат

АБА ја потврди казната за МЗТ Скопје

Слободен печат

Шекил: Сè уште не спијам, го загубивме најголемиот во историјата на Лејкерс

Слободен печат

Остави Коментар

one × 5 =

Прочитај повеќе

НБА лигата во иднина без броевите 8 и 24?

Слободен печат

Навивачите на Јунајтед со чадни бомби го нападнаа домот на Вудворд (ВИДЕО)

Слободен печат

Прво грен слем полуфинале за Зверев, Халеп меѓу четирите најдобри за помалку од еден час

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО идентификувано телото на Коби Брајант

Слободен печат

24 поени на Ембид во дресот на Коби „24“ (ВИДЕО)

Слободен печат

„Засекогаш Коби“: Бура од емоции на „Сан Сиро“! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат