Tag : корина шумахер

Останатo Спорт

Погледнете како изгледа куќата на Мајорка каде Михаел Шумахер ќе го продолжи лекувањето, само три лица смеат да го посетат (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Корина Шумахер вилата во Мајорка ја купи пред три години и тоа од Флорентино Перез, претседателот на „кралскиот“ клуб за сума од 30 милиони евра....
Останатo Спорт

Се јави Корина Шумахер: Ги почитувам желбите на Михаел

Слободен печат
Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер пред шест години доживеа тешка несреќа додека скијаше на францвуските Алпи. Оттогаш тој се наоѓа во тешка здравствена состојба, ...
Останатo Спорт

Тешки обвинувања за Корина Шумахер, ја крие вистинската состојба на Михаел

Слободен печат
Седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер во 2013 година доживеа тешка повреда на главата за време на падот додека скијаше на француските Алпи. Менаџерот кој...
Останатo Спорт

Се јави сопругата на Шумахер: Михаел направи се за мене

Слободен печат
Сопругата на седумкратниот Формула 1 шампион, Михаел Шумахер, Корина ретко се појавува во медиумите, а по несреќата од 2013 година во која Германецот доживеа страшна...
MacedonianAlbanian