ТАЖНА ПРИКАЗНА: Кучка врзана со денови си ја изела сопствената шепа (ФОТО)

Во Њујорк, куче женка по име Зои била оставена врзана во градината од страна на својот сопственик без храна и воаи, по што си ја одгризала предната штета, пренесува „Метро“.

Доставувач од Њујорк кој го пронашол кучето во таа состојба, веднаш ја известил локалната полициј.

Членовите на Здружението за превенција на суровост спрема животните откриле дека таа е во толку сериозна состојба што веднаш ја однеле на операција.

Во желудникот ѝ биле пронајдени парчиња коска за кои се верува дека се остатоци од нејзината шепа.

Troop C: This is Zoe, she was found last week missing her left limb. Veterinarians in Otsego County believe she chewed…

Publiée par New York State Police sur Mardi 19 novembre 2019

Таа била врзана со синџир за кол кој бил забиен во земја, а околу неа немало никаква храна. Нејзината карлица беше смрзната и покриена со снег.

Прочитајте и...  Граѓаните индиректни жртви во директната мала „војна“ помеѓу телевизиите и кабловските оператори

Ветеринарниот факултет Корнел ја презел грижата за кучката, а нејзиниот сопственик Карл Причард е обвинет за тортура на животни и треба да се појави на суд на 4 декември.

Прочитај повеќе

РЕГИОНОТ ИЗНЕНАДЕН: Србија и БиХ синоќа завеани во снег (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Граѓаните индиректни жртви во директната мала „војна“ помеѓу телевизиите и кабловските оператори

Слободен печат

И покрај појавата на евроскептицизмот – ЕУ останува главен сојузник во очите на граѓаните

Слободен печат

Мијалков, Беџети, Џафери и Алексовски пристигнаа во Кривичен (ФОТО)

Слободен печат

Епидемиолози од синоќа дежураат на граничниот премин Делчево

Слободен печат

Филиповски: Не да се срамиме, туку да ја пормовираме македонската рок музика

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јанкуловски: Нема загрижувачка информација која би наложила прекин на наставата на УКИМ

Слободен печат

Членовите на ДИК на средба со Дескоска, ДЗР и ДКСК за финансирањето на политичките партии

Слободен печат

СДСМ и БЕСА денеска ќе ја објават коалицијата за изборите

Слободен печат

Гувернерот на Ломбардија ставен во карантин, неговиот помошник има коронавирус

Слободен печат

Димитров: Атрактивноста на ЕУ е во нејзиниот наратив, но за истиот да биде одржлив ни треба повеќе од ветување на хартија

Слободен печат

Откорната барокната фасада на МЕПСО (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат