ТАЖНА ПРИКАЗНА: Кучка врзана со денови си ја изела сопствената шепа (ФОТО)

Во Њујорк, куче женка по име Зои била оставена врзана во градината од страна на својот сопственик без храна и воаи, по што си ја одгризала предната штета, пренесува „Метро“.

Доставувач од Њујорк кој го пронашол кучето во таа состојба, веднаш ја известил локалната полициј.

Членовите на Здружението за превенција на суровост спрема животните откриле дека таа е во толку сериозна состојба што веднаш ја однеле на операција.

Во желудникот ѝ биле пронајдени парчиња коска за кои се верува дека се остатоци од нејзината шепа.

Troop C: This is Zoe, she was found last week missing her left limb. Veterinarians in Otsego County believe she chewed…

Publiée par New York State Police sur Mardi 19 novembre 2019

Таа била врзана со синџир за кол кој бил забиен во земја, а околу неа немало никаква храна. Нејзината карлица беше смрзната и покриена со снег.

Прочитајте и...  Уапсен професор во Кина заради критикување на напорите на Си Џинпинг против коронавирусот

Ветеринарниот факултет Корнел ја презел грижата за кучката, а нејзиниот сопственик Карл Причард е обвинет за тортура на животни и треба да се појави на суд на 4 декември.

Прочитај повеќе

СТРАВ ОД КОРОНА: Трудниците земаат кредити за да се породуваат во приватни болници

Мими Шушлеска Петкова

Построги казни за непочитување на мерките во Бугарија

Слободен печат

Јанушев: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе го врати достоинството на земјоделецот, гарантираме сигурна откупна цена на оризот

Слободен печат

Пијанечкиот регион под вода од силното невреме

Слободен печат

Пуштени дома насилниците кои претепаа девојка во Штип

Слободен печат

Турција гранатирала четири населби во близина на сирискиот град Рака

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Спасовски: Следува рекордна младинска поддршка, вашите раце се потребни да ја доизградиме Европа дома (ВИДЕО)

Слободен печат

Британија очекува Кина да се придржува кон меѓународното право

Слободен печат

Шекеринска: На 15 јули младите ќе гласаат за нова македонска развојна економија

Слободен печат

Заев: Не очекувам интервенции во Преговарачката рамка за ЕУ

Слободен печат

Во Франција се прават проверки пред назначувањето на министерските функции

МИА Агенција

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со вистината за „Рекет“ кој тие го монтирале

Слободен печат