Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Долгогодишното пријателство помеѓу поранешниот шампион и актуелниот претседател на САД било ставено на тест.

Британскиот „Тајмс“ пренесува делови од книгата на Тим О’Браен „TrumNation“ во кои наведува одредени интересни цитати на актуелниот претседател на САД.

Поранешниот бизнисмен, а сега прв човек на САД, во минатото водеше бурен приватен и јавен живот, а го врзува и долгогодишно пријателство во легендарниот Мајк Тајсон.

twitter/BoxRec

Неодамна Трамп му честиташе на Тајсон за враќањето на тренинзите и одличната форма која ја прикажа иако има 53 години, но пред 30 години нивното пријателство било ставено на тест поради љубомората на боксерот.

Трамп во минатото му бил советник и бизнис партнер на Тајсон и дури финансирал неколку негови бокс меча. О’Браен во книгата пишува за уште еден испад на Тајсон и тоа во канцеларијата на Трамп во Њујорк.

Прочитајте и...  Реал Мадрид сигурно чекори кон титулата (ВИДЕО)

„Ми рече: Можам ли да те прашам, дали ја е**ш мојата сопруга?“, ги цитира авторот зборовите на Тајсон.

Робин Гивенс/ Profimedia

„Јас се смрзнав. Мртов сум, имав нула шанси против него. Тој беше светски шампион со солидно вооружување“, зборува Трамп во книгата.

„Тајмс“ не го открива одговорот на Трамп, а сопруга на Тајсон во тоа време беше актерката Робин Гивенс која важеше за една од најубавите и најпосакуваните жени во САД.

Прочитај повеќе

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат

Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Слободен печат

Норвич испадна од Премиер лигата

Слободен печат

Јовановски останува претседател на ОФМ

Слободен печат