18 C
Скопје

Tag : боксер

Останатo Спорт

Морбидно: Боксер ја убил бремената сопруга врзувајќи и ги рацете и нозете за бетонски блок и ја фрлил во река

Слободен печат
Порториканскиот боксер и поранешен учесник на Олимписките игри, Феликс Вердехо и се предаде на полицијата по обвинението дека ја убил својата бремена сопруга. Овој случај...
Останатo Спорт

Поранешниот боксерски шампион Кличко на дело фати вандали, еден се скамени од страв (ВИДЕО)

Слободен печат
Виталиј Кличко неодамна на својот Фејсбук профил објави интересно видео кое го сними во еден од квартовите на Киев кога сосем случајно успеа да дело...
Останатo Слајдер Спорт

Страшни сцени во Русија, боксер со еден удар уби човек на улица (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот боксер Михаил Старцев и двојната светска шампионка во кикбокс Лилија Ворогушина беа главни актери во трагедијата во која животот го загуби татко на три...
Останатo Спорт

Мамин син: На американски боксер тренер му е неговата мајка

Слободен печат
Денис Даглин е 32-годишен американски боксер чиј прекар е „Мамин син“, во буквална смисла го оправдува прекарот бидејќи тренер му е неговата мајка. – Велат...
Останатo Спорт

Тајсон му го сврте грбот на „пријателот“ Трамп, се приклучи на протестите во САД

Слободен печат
Протестите веќе две недели се одржуваат во речиси сите големи градови низ САД, а причина за тоа е убиството на Џорџ Флојд од страна полициецот...
Останатo Спорт

Разговор со Петар Арсовски, иднината на македонскиот бокс: Мојата мисија и да станам професионалец и да боксувам со најдобрите

Зоран Спасоски
Борењето и боксот се двата најтрофејни спортови во Македонија кои во минатото дадоа големи шампиони, едниот има имиња како Шабан Трстена, Шабан Сејдиу, Зоран Шоров,...
Останатo Спорт

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат
Боксерот кој во 2018 година се повлече од боксот како непоразен, живее луксузен живот и обожува да се фали и да го покажува своето богатство....
Останатo Спорт

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат
Мухамед Али, или на почетоците од професионалната кариера Касиус Клеј, е една од најголемите спортски икони која пред четири години ја загуби најголемата и најважната...
Останатo Спорт

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат
Британскиот „Тајмс“ пренесува делови од книгата на Тим О’Браен „TrumNation“ во кои наведува одредени интересни цитати на актуелниот претседател на САД. Поранешниот бизнисмен, а сега...
Останатo Спорт

Не е Бред Пит, Тајсон нокаутирал холивудски актер кој ја завел девојка му

Слободен печат
За разлика од Бред Пит кој се спаси од ќотек, некои други ја почувствуваа силата на ударите на Тајсон, а еден од нив е и...