Tag : Знаме

Вести Македонија Слајдер

Столтенберг: Добредојдовте во НАТО

Слободен печат
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг на церемонијата за подигнување на македонското знаме пред седиштето на Алијансата изјави дека ова е историски моментза нашата држава....
Вести Ви Препорачуваме Македонија Свет

И македонското знаме ја осветли статуата на Исус Христос Искупителот во Рио де Женеиро (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат.
Најпознатата знаменитост во Бразил, статуата на Исус Христос Искупителот во Рио де Жаниеро беше осветлена во средата со знамиња и пораки за надеж во солидарност...
Вести Македонија Слајдер

НАТО се подготвува да го подигне знамето на Северна Македонија

МИА агенција
Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го донесе...
Вести Регион

Косово: На свечената седница за годишнината од независноста истакнато знамето на УЧК

Слободен печат
Новите власти во Приштина, со свечена седница на Собранието, ја прославија 12-годишнината од независноста на Косово. За време на оваа свечена седница беше истакнато и...
Вести Македонија Слајдер

Знамето на НАТО се развеа пред македонското Собрание (ВИДЕО)

Слободен печат
Покрај македонското државното знаме од денеска пред Собранието ќе се вее и знамето на Северноатланската алијанса. Поради предвремените парламентарни избори, Македонија денеска предвреме го ратификуваше...
Вести Македонија Слајдер

Во 16 часот пред Собранието ќе се развее знамето на НАТО

Весна Тодоровска
Веднаш по гласањето на протоколот за членство во НАТО во македонскиот парламент, денеска во 16 часот, пред највисокиот законодавен дом на јарболот ќе биде подигнато...
Вести Свет Слајдер

Планот на Трамп ги вознемири Палестинците – на протести запалени знамињата на САД и Израел (ВИДЕО)

Слободен печат
Палестинците шриум Блискиот исток протестираа против мировната иницијатива за регионот на американскиот претседател Доналд Трамп, пишува „Бета“. Тие го отфрлија планот на Трамп кој, според...
Вести Свет Слајдер

Поддржувачите на Брегзит го запалија знамето на ЕУ во Лондон

Слободен печат
Поддржувачите на Брегзит денес го запалија знамето на Европската Унија во покрај Даунинг стрит во централниот дел на Лондон. Другите насобрани луѓе ги навредуваа проевропските...
Вести Свет

Шкотска одлучи да не се отстрани знамето на ЕУ од Парламентот по Брегзит

Слободен печат
Знамето на Европската унија ќе продолжи да се вее од зградата на шкотскиот Парламент по Брегзит. По жестоката расправа, членовите на Регионалното собрание на Единбург...
Вести Свет Слајдер

Иран го развиори црвеното знаме кое е симбол за тешка битка која претстои (ВИДЕО)

Слободен печат
Иран издаде застрашувачко предупредување до САД, го развиори црвеното знаме над џамијата Џамаркан, што претставува симбол за претстојната битка. Тензиите во Иран и САД се...