• зијадин села

Села избран за претседател на Централното собрание на Алијансата

Бившиот лидер на Алијанса за Албанците Зијадин Села е избран за претседател на Централното собрание на партијата на денешното заседание во Куманово, но како што соопшти претседателот на Алијансата Арбен Таравари, одлука за влез во Владата сè уште не е донесена Избрани се членовите на раководните тела на Алијанса за Албанците на денешното, тековно централно …

Села избран за претседател на Централното собрание на Алијансата Read More »