7 C
Скопје

Tag : ж

Вести Регион

Поранешниот шеф на Службата за јавна безбедност: Во Србија се подготвуваше „бомба“ против претседателот Вучиќ, како онаа во Македонија!

И.И.
Во пресрет на Новата година се појави информација дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ и неговото семејство биле прислушувани, објави српскиот портал Курир. Оваа информација ја...
Вести Регион

Грчкиот парламент со огромно мнозинство го изгласа законот за проширување на територијалните води

Слободен печат
Со поддршка од сите опозициски партии, со исклучок на Комунистичката, која гласаше „присутна”, грчкиот Парламент го изгласа законот за проширување на територијалните води на 12...
Вести Економија

ССМ: Работодавачите да обезбедат соодветни услови пред најавениот топлотен бран

Слободен печат
Сојузот на синдикатите на Македонија ги повикува сите работодавачи, во услови кога се најавува дека во наредните денови, целата територија на државата ќе биде зафатена...
Вести Свет Слајдер

Трамп не сака повеќе да држи прес-конференции за Ковид-19

Слободен печат
Претседателот на САД, Доналд Трамп објави дека повеќе не вреди да им се обраќа на новинарите за пандемијата со новиот коронавирус. Тој тоа синоќа го...