• занимација

Нова занимација за ова попладне – Направете си колач со потпечено овошје

Не се потпирајте на купечките варијанти, направете си домашно вкусно колаче кое се подготвува многу лесно. Лапни-голтни, лесно и освежително… Состојки: 4 јајца 4 лажици шеќер 200 милилитри масло за јадење 200 милилитри јогурт 500 грама брашно 1 прашак за печиво овошје по ваш избор Подготовка: Во подлабок сад, изматете ги јајцата заедно со шеќерот. …

Нова занимација за ова попладне – Направете си колач со потпечено овошје Read More »