Tag : водици

Вести Македонија Слајдер

Мицкоски: Законот за ЈО ги штити криминалните структури од СДСМ

Слободен печат
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Охрид порача дека предлогот за закон за јавно обвинителство е неприфатлив за нив, и доколку СДСМ сака лидерска средба...
Вести Македонија Слајдер

Македонците во Албанија го одбележаа празникот Богојавлние-Водици

Слободен печат
Православниот празник Богојавлние-Водици беше одбележан насекаде низ Албанија каде што живеат православните Македонци – Мала Преспа, Голо Брдо, Врбник и во поголемите градови низ Албанија....
Вести Македонија Слајдер

Ниневски: Чувството е прекрасно

МИА Агенција
Кристијан Ниневски беше најсреќен меѓу 140-те верници кои скокнаа во водите на Вардар по светиот крст на централната манифестација за големиот христијански празник Богојавление –...
Вести Македонија

Филип Стојаноски е најсреќниот прилепчанец кој го фати светиот крст

МИА Агенција
Дваесет и шестгодишниот Филип Стојаноски е најсреќниот прилепчанец, кој го фати светиот крст денеска на Богојавление – Водици од осветените води на базенот при Аквапаркот...
Вести Македонија

Васко Панчовски по втор пат го извади Светиот крст од водите на река Брегалница

МИА Агенција
Втора среќа за делчевецот Васко Панчовски кој денес од водите на река Брегалница го извади чесниот крст по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици....
Вести Македонија Слајдер

Ниневски го фати светиот крст на централната манифестација за Водици во Скопје (ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

МИА Агенција
Кристијан Ниневски беше најсреќен меѓу над стоте верници кои скокнаа во водите на Вардар по светиот крст на централната манифестација за големиот христијански празник Богојавление...
Вести Македонија Слајдер

Средношколецот Бранко Силјановски го фати светиот крст во Дебар

МИА Агенција
На традиционалното скокање по крстот, во духот на големиот Христијански празник Богојавление Водици, во Дебар најсреќен беше Бранко Силјановски, ученик во втора година во дебарската...
Вести Македонија

Изменет сообраќаен режим во Скопје поради Водици

Поради манифестациите за верскиот празник Водици, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје денеска ќе воведе посебен режим на сообраќај на одредени сообраќајници...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски: Секој од нас да даде придонес за заедничка подобра иднина 

МИА Агенција
Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, по повод верскиот празник Богојавление – Водици, упати писмо со честитки до г.г. Стефан, архиепископ на Македонската православна црква –...
Вести Македонија Слајдер

Честитка од претседателот Пендаровски по повод христијанскиот празник Богојавление – Водици

МИА Агенција
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква – Охридска...