Tag : ватфорд

Спорт Фудбал

Голема грешка на голманот, подарок гол за Арсенал (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од 31 коло во Премиер лигата составот на Арсенал со 0:2 триумфираше на гостувањето кај Саутемптон. Во 20 минута се случи голема грешка...
Спорт Фудбал

Марино: Белгијците откажаа, и Премиер лигата ќе го направи истото!

Слободен печат
Со оглед на тоа што Удинезе и Ватфорд се наоѓаат во сопственишто на семејството Поцо, Марино преку сигурни извори тврди дека Премиер лигата ќе биде...
Спорт Фудбал

Легендата на Манчестер јунајтед го прослави првиот пораз на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат
Заврши серијата на Ливерпул од 18 последователни победи и 44 меча по ред без пораз во Премиер лигата. Екипата од Мерсисајд беше совладан со 3:0...
Спорт Фудбал

Луѓе, загуби Ливерпул: Ватфорд го урна златниот сон на „црвените“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Ватфорд направија големо изненадување во 28. коло во англиската Премиер лига откако на домашен терен го совладаа Ливерпул со дури 3:0. Редси така...
Спорт Фудбал

Премиер лига: Фернандеш ја најави победата на „црвените ѓаволи“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 27. коло во најсилното англиско фудбалско првенство екипата на Манчестер јунајтед ја оправда фаворитската улога против Ватфорд (3:0). Гол серијата ја...
Спорт Фудбал

Премиер лига: Агуеро испиша историја, Сити ја декласираше Астон Вила! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска се одиграа два натпревари од 22. коло во најсилното англиско фудбалско првенство, составот на Манчестер сити ја декласираше Астон Вила со 1:6, а Ватфорд...
Спорт Фудбал

Верувале или не: Играч на Јунајтед не знае против кој игра! (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалерите на Манчестер јунајтед во минатото коло славеа во градското дерби против Сити на гостински терен со 2:1 и на тој начин некако ја вратија...
Спорт Фудбал

Премиер лига: Алонсо за нова радост на Челзи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од деветтото коло во најсилната англиска фудбалска лига составот на Челзи ја забележа петтата победа (трета по ред) оваа сезона остварена дома...
Спорт Фудбал

Порно ѕвезда ги теши фудбалерите на Ватфорд

Слободен печат
Во последното коло од Премиер лигата, екипата на Ватфорд доживеа катастрофален пораз на гостувањето кај Манчестер сити со неверојатни 8:0. Претходното коло одиграа 2:2 против...
Спорт Фудбал

Сити броеше до осум, Агуеро во „клубот 100“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Актуелниот шампион во Премиер лигата го отвори резултатот уште во првата минута преку Давид Силва. Серхио Агуеро веќе во седмата реализираше пенал постигнувајќи го 100...