Tag : вандализам

Вести Скопје

Искршено инклузивно игралиште и спортско рекреативно катче во Кисела Вода (ФОТО)

Слободен печат
До редакцијата на „Слободен печат“ пристигна поплака од една граѓанка која е револтирана од вандализмот и здравиот разум на жителите, кои искршиле инклузивно игралиште и...
Вести Свет

Малолетни демонстранти поради вандализам завршија зад решетки во Хонгконг

Слободен печат
Полицијата на Хонг Конг соопшти дека уапсила три лица кои се доведуваат во врска со вандализмот во квратот на градот Каулун. Полицијата соопшти дека се...
Вести Скопје

И новите канти за отпадоци почнаа да ги палат

Слободен печат
Новите канти за отпадоци, кои Град Скопје ги постави на повеќе локации во градот, се цел на вандализам. Оваа канта која е запалена и целосно...
Вести Македонија

Љутков: МВР мора да ги пронајде сторителите на вандалскиот чин и да ги казни (ВИДЕО)

Слободен печат
Целата македонска јавност е згрозена од синоќешниот вандализам и поганење на македонскиот народен театар. Болно е за Заев и неговите соработници тоа што со секој...
Забава Магазин

Двајца мажи ги изрезбале своите имиња на фреска на Хиландар

Слободен Печат
Во една од најголемите кули во Хиландар, храмот на Свети Сава, се наоѓа капелата каде што се молел Свети Сава, но и фреска која две...
Хроника

Вандализам во Прилеп: Уништен еден од видиковците на Марковите Кули

Слободен печат
Непознати сторители ноќеска уништиле еден од двата изградени летниковци (видиковци) на локалитетот „Маркови Кули”, поставени неодамна во рамките на проектот „Маркови Кули – заштита и...
Вести Скопје

ВАНДАЛИЗАМ во Градски парк (ФОТО)

ЈП „Паркови и зеленило“ на својот Фејсбук профил, денеска објавија загрижувачки фотографии направени во Градски парк. На фотографиите може да се види штетата во паркот...
Спорт Фудбал

Регионот во шок: Навивачи ископаа гроб среде терен

Слободен печат
Непознати сторители вчера вечерта ископале гроб на центарот на фудбалскиот терен на Кршко и до него се направени дупки со бувите „О“ и „Б“. Полицијата...