1 C
Скопје

Tag : уметничко

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ен Хатавеј: Го мразам своето име, ве молам викајте ме било како само не така!

Слободен печат
Актерката Ен Хатавеј во една емисија призна дека не поднесува кога луѓето ја нарекуваат по нејзиното уметничко име. Како што наведе, таа сака луѓето да...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Втор ден од Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice” (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
На лизгалиштето во спортскиот центар „Борис Трајковски” денеска се одржува вториот ден од четвртиот Меѓународен натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice”. Денеска настапите започнаа...
Забава Магазин

Уметник го изел 120 илјади долари вредното уметничко дело на колегата (ВИДЕО)

Слободен печат
Уметничката инсталација проценета на 120.000 американски долари, која се состоеше од банана залепена салотејп на ѕид, во саботата на изложбата „Art Basel Miami“ ја изеде...
Забава Магазин

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Земал банана, ја залепил со селотејп на ѕид и сега ќе заработи богатство (ФОТО)

Слободен печат
Неверојанто уметничко дело изложено во една галерија во Мајами Бич се продава за неверојатни 120.000 долари. Се би било сосема во ред доколку ова дело...