Втор ден од Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice” (ГАЛЕРИЈА)

На лизгалиштето во спортскиот центар „Борис Трајковски” денеска се одржува вториот ден од четвртиот Меѓународен натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice”.

Денеска настапите започнаа во 07:30 часот, а од 10 часот следуваше настапот на учесниците од земјава и од странство кои се натпреваруваат во меѓународно признатите категории – младинци, јуниори и сениори.

Како што вчера најавивме, свеченото отворање беше закажано за во 19:15 часот со музички настап на Кристина Арнаудова, по што следеше презентацијата на вештините на мраз на најмладите учесници на натпреварот.

Потоа околку 19.30 часот започна официјалниот натпреварувачки дел и тоа во категориите интерпретации А, Б и Ц (рекреативни категории), како и најмалата спортска категорија кадети Ц.
Инаку за потсетување, организатор на „Skopje on Ice” е Федерацијата за лизгачки спортови, додека влезот е слободен.

Прочитајте и...  Борисов: Нема да станам доктор Менгеле за да го задоволам Радев

Прочитај повеќе

Втор викенд со полициски час, празни улици низ Скопје (ВИДЕО)

Слободен печат

Филипче: Располагаме со 4.500 тестови, очекуваме донација од 20.000 китови за тестирање

Слободен печат

Бојаџиев: Инфективното одделение и дежурниот лекар ги запазиле процедурите за коронавирус кај 78-годишниот велешанец

Слободен печат

Спасовски: Ова е и повик до сите наши граѓани – Како никогаш досега е потребна помошта од нас за сите здравствени работници

Слободен печат

Руската помош за Италија не е квалитетна?

Корона криза во доба на роботи: „Каде тргнавте госпоѓо? Лична карта, ве молам!”

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Унгарија подготвува 27 милијарди евра за живнување на економијата

Слободен печат

Во Швајцарија од Ковид-19 починаа 540 лица, во Холандија бројката се искачи на 1.651

Бојана Нојиќ

Внуката на сенаторот Роберт Кенеди и нејзиниот син исчезнаа во водите на Заливот Чесапик

Бојана Нојиќ

Бремената свршеница на Борис Џонсон имала симптоми на Ковид-19

Слободен печат

Охриѓанката Нацева донира маски, ракавици и дезинфекциски средства за полицајците

Слободен печат

Погледнете како изгледа пазарот во Неапол среде пандемија на коронавирус (ФОТО)

Слободен печат