Tag : лизгање

Вести Ви Препорачуваме Скопје

Втор ден од Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice” (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
На лизгалиштето во спортскиот центар „Борис Трајковски” денеска се одржува вториот ден од четвртиот Меѓународен натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice”. Денеска настапите започнаа...
Вести Македонија

На лизгалиште во Битола, со маски

Слободен печат
На лизгалиштето во Битола синоќа, членови на Платформата за следење на квалитетот на амбиенталниот воздух „Земи здив“, се лизгаа со маски. „Вечерва сакавме да #ЛизгамеСоМаски на...
Здравје Магазин

Колку калории трошиме со зимските спортови?

Слободен печат
Сте се прашале ли некогаш колку калории „топиме“ со фитнес активностите на снег? Ние проверивме за вас. Иако ви изгледа како забава на снег, санкањето...