Tag : тројки

Кошарка Спорт

„ПЕТ ОД ПЕТ“: Кошаркарки на Јужна Дакота приредија шутерско шоу од пола терен! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Подготвувајќи се за локалното дерби со екипата на универзитетот Северна Дакота, кошаркарките на Јужна Дакота направија вистински спектакл. Ова видео е хит на социјалните мрежи,...
Кошарка Спорт

Чикаго го има новиот „Мајкл Џордан“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Коби Вајт е новиот миленик на навивачите на Чикаго Булс, 19-годишниот играч блесна со својата партија во победата на „биковите“ против Њујорк од 120:102. Овој...
Ви Препорачуваме Кошарка Спорт

ОВА РЕТКО СЕ ГЛЕДА: Богдановиќ со затворени очи погодуваше тројки!(ВИДЕО)

Слободен печат
Српскиот репрезентативец кој се подготвува за натпреварот од второто коло на Мундобаскет против Филипини го продолжи традиционалното обложување со помошникот селектор на селекцијата, Мирослав Мута...