Tag : телефонски разговор

Вести Македонија Слајдер

Холандија смета дека Северна Македонија треба безусловно да ги почне преговорите со ЕУ

Слободен печат
Холандија смета дека Северна Македонија треба безусловно да ги отпочне пристапните преговори за членство во ЕУ, односно дека по донесувањето на Законот за Јавно обвинителство...
Вести Свет

Ердоган и Путин телефонски разговараа за Сирија

Слободен печат
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и рускиот претседател Владимир Путин телефонски разговараа за Сирија, јави Анадолија. Претседателот на Турција за време на разговорот му кажал...
Вести Свет Слајдер

Трамп и Ердоган телефонски разговараа за Сирија и Либија

МИА
Турскиот и американскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и Доналд Трамп телефонски разговараа за ситуацијата во Сирија и Либија, изјави претставник на администрацијата на Ердоган за...
Вести Свет

Ердоган и Џонсон телефонски разговарале за случувањата во Сирија и Либија

Слободен печат
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска телефонски разговарал со премиерот на Велика Британија Борис Џонсон, јави агенцијата Анадолија. Кабинетот за комуникации на Претседателството на Република...
Вести Свет

Трамп и Ердоган телефонски разговарале за ситуацијата во Сирија

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп разговараше телефонски со претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган. Трамп изјавил дека Ердоган му рекол дека имало „помалку” снајперски и минофрлачки...
Вести Свет

Зеленски: Немаше уцена во телефонскиот разговор со Трамп

Слободен печат
Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави денеска дека немало уцени за време на телефонскиот разговор со Доналд Трамп, што придонесе за покренување истрага за отповикување на...
Вести Македонија

Заев наседна на руски комичари кои преку телефон му се претставија како Порошенко и Столтенберг (ВИДЕО)

Слободен печат
Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер,...
Вести Македонија

Заев му се јави на Мицотакис за да му ја честита победата

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев имаше телефонски разговор со Киријакос Мицотакис, претседател на Нова демократија и нов премиер на Грција, информираат од владината служба. „Премиерот Заев ја...