• тејлор свифт

Поддршката на Тејлор Свифт е „класифицирана информација“, се пошегува Бајден во ретко телевизиско гостување

Џо Бајден се пошегува дека потенцијалното одобрување на неговата претседателска кандидатура од познатата пејачка Тејлор Свифт е „класифицирано“. Бајден синоќа се појави на ток-шоуто „Доцна навечер со Сет Мејерс“ на Ен-Би-Си. Кога станува збор за овогодинешните претседателски избори, Бајден бара дополнителни начини како да допре до гласачите, бидејќи досега во голема мера ги избегнуваше прес-конференциите …

Поддршката на Тејлор Свифт е „класифицирана информација“, се пошегува Бајден во ретко телевизиско гостување Read More »