• студ

Утре студено и облачно време со слаб дожд и снег, од петок затоплување

Времето утре ќе биде променливо облачно и постудено, во источните делови на места ќе провејува слаб снег, а на југоистокот ќе има слаб дожд. Ќе дува засилен до силен северен ветер, на повеќе места со брзина и над 70 км/час. Од петок ќе настапи стабилизација на времето со пораст на дневната температура, соопшти УХМР