17.8 C
Скопје

Tag : студ

Вести Регион Слајдер

Драматични прогнози за следната недела: Европејците ќе се смрзнат, а Балканот ќе се соочи со снег

Слободен печат
Иако пролетта пристигна според календарот, временските услови не покажуваат дека е така. Викендот започна со дожд и студ, а судејќи според најавите, се очекува слично...
Вести Македонија

УХМР: Од утре снег и температури под нулата

Слободен печат
Времето утре ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди, а на планините повремено ќе провејува снег. Минималната температура ќе изнесува -5 Целзиусови степени,...
Вести Македонија

Следните денови времето ќе биде постудено, од среда пообилни врнежи од дожд

Слободен печат
Времето во земјава утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

И на кучињата им треба засолниште од студот

Елена Вељановска
Ниските температури можат да бидат сериозна закана за здравјето и безбедноста на кучињата кои живеат на улица . Токму во обид да се згрижат овие...
Вести Македонија Слајдер

Времето денеска сончево и студено со мала до умерена облачност

Слободен печат
Времето во земјава ќе биде сончево и студено, претпладне во западните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Постојано ви е ладно и не можете да се затоплите? Ова се петте причини поради кои се случува тоа

Слободен печат
Некогаш имаме чувство дека постојано ни е ладно и дека никако не можеме да се затоплиме, иако температурата не е толку ниска. Ескпертите имаат одговор...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Анета Николова, доктор по ветеринарна медицина: Зимата и нашите миленичиња

Анета Николова
Снег, сонце, чиста белина, убавина мир… наспроти дождови, влажен снег, кал, вирови, магла, студенило, смог, подмрзнати улици, мунус 20 степени…Тоа се двете лица на зимата....
Вести Македонија

Продолжува стабилното и сончево време со ниски утрински температури

Слободен печат
Повремено зголемување на облачноста и умерен северен  ветер, кој долж Повардарите ќе биде засилен, најавуваат метеоролозите за утре во земјава. Според информцијата од УХМР, потоа...
Вести Македонија Слајдер

Минусни температури ширум земјава, во текот на денот до 15 степени

Слободен печат
Времето утрово ќе биде студено, по одделни котлини со појава на магла, а во текот на денот сончево со мала локална облачност и со слаб...
Вести Македонија

Предупредување од УХМР: Следи период на студ и силен ветер

Слободен печат
Под влијание на продор на студена воздушна маса утре кон крајот на денот и во сабота ќе дува засилен северен ветер, а на планините на...