Tag : стојанче ангелов

Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО| Околу 300 невооружени војници ќе одржуваат ред пред болниците, приватните нема да добијат воено обезбедување

Директорот на Центарот за управуање со кризи Стојанче Ангелов денеска соопшти дека вкупно 295 припадници на Армијата ќе учествуваат во поддршка на полицијата за обезбедување...
Вести Македонија

Ангелов: Ситуацијата од безбедносен аспект е целосно под контрола, во болниците нема нарушување на јавен ред и мир

Слободен печат
До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи...
Вести Македонија

Утре претпладне седница на Главниот штаб за управување со кризи

Илинка Иљоска
Главниот штаб за управување со кризи при ЦУК утре претпладне, во 10 часот, ќе одржи седница на која ќе биде разгледан планот на Министерството за...
Вести Македонија

Директорот на ЦУК со овој пост ги насмеа сите: Заврши времето кога безмалку безгрижно си кршев ќерамиди со глава!

Слободен печат
Популарниот политичар и поранешен генерал Стојанче Ангелов од вчера е на нова функција – директор на Центарот за управување со кризи кој ќе има своја...
Вести Македонија

Никогаш нема да бидат заборавени: 57 македонски војници во ЈНА загинаа при распадот на СФРЈ

Слободен печат
 Пред споменикот „Мајкино скршено крило” во центарот на Скопје, денеска им беше оддадена почит на 57  македонски војници кои го загубија животот во редовите на ЈНА...
Вести Македонија Слајдер

Ангелов: Делчев, Глигоров, Трајковски, Заев – херојски постапки за кои историјата покажува и ќе покаже дека биле во право (ВИДЕО)

Слободен печат
-Споредбата на Зоран Заев со Гоце Делчев е дека историјата не треба да се гледа низ црно-бела призма. Таа е колоритна, шарена. Една личност не...
Вести Македонија

Ангелов: Верувам дека нашата соработка со Владата предводена од СДСМ ќе продолжи и понатаму

Слободен печат
Верувам дека, за разлика од времето кога Владата предводена од ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски крајно негаторски се однесуваа кон нас, македонските бранители, нашата добра...
Вести Македонија Слајдер

Ангелов упати порака до Наќе Чулев: Прво гледај ги државните интереси

Слободен печат
По изборот на Наќе Чулев за технички министер на МВР, на Фејсбук се огласи генералот Стојанче Ангелов, кој вели дека новиот министер е исклучително чесен...