• СНС

Кривична пријава против Вучиќ, ќе се дознае дали тој соработувал со Беливук

Потпретседателот на Главниот одбор на Српската напредна партија (СНС), Милош Вучевиќ изјави дека денеска ќе бидат испратени кривични пријави против претседателот на Србија, Александар Вучиќ и Министерот за внатрешни работи, Александар Вулин до државното јавно обвинителство, поради доказите кои излегоа во медиумите кои ги поврзуваа српските функционери со криминалната група на Вељко Беливук, пренесува Блиц.  Како што изјавил …

Кривична пријава против Вучиќ, ќе се дознае дали тој соработувал со Беливук Read More »