• Снајперисти

Приштина испрати снајперисти да ја набљудуваат административната граница со Србија

На административниот премин Јариње, каде што припадниците на РОСУ се распоредени за отстранување на српските регистарски таблички, ситуацијата ја следат снајперисти испратени од Приштина, пренесуваат приштинските медиуми. Лајми објави фотографии од член на РОСУ опремен со снајпер на еден од планинските врвови на северот на Косово и Метохија.   Приштинските медиуми објавија дека неколку членови …

Приштина испрати снајперисти да ја набљудуваат административната граница со Србија Read More »